Photo

Masters

Veteránské družstvo VK Slavia Praha se pravidelně účastní závodů v České republice i v zahraničí, a to včetně národních mistrovství i World Rowing Masters Regatty. Pro více informací kontaktujte Zdenu Norkovou.

2015 World Rowing Masters Regatta

Ve dnech 10. - 13. září 2015 se bude konat světová masters regata v Belgickém Hazewinkelu. Bulletin s informacemi je již zveřejněn na webové stránce www.wrmr2015.com. Závodní pořad World Rowing Masters Regatta 2015 zde.

Členské příspěvky pro rok 2016

Členské příspěvky na rok 2016 pro závodníky kategorie masters činí 6.000Kč. Příspěvek se hradí převodem na klubový účet č. 120641339/0800 do 31. března. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení závodníka.

Zdravotní prohlídky pro závodníky masters

Všichni závodníci masters musí mít potvrzenou zdravotní prohlídku v registračním průkazu. Prohlídka je dle platné směrnice o zdravotních prohlídkách, ale nemusí být zátěžový test EKG.

Mistrovství ČR na trenažérech

14. února 2015 se konalo Mistrovství ČR na trenažérech a VK Slavia zaznamenala velký úspěch v závode žen masters, kdy v kategorii 50 - 59 let suveréně zvítězila Hana Vajnerová ve vynikajícím čase 7:39. Zároveň Hana Vajnerová vyhrála bodování Poháru v jízdě na trenažéru a patří ji veliká gratulace. Další závodnice Jitka Mašátová se umístila na 3. místě v kategorii 40 - 49 let.

Distanční závod ve skifu o cenu J. Ondráka a ve čtyřce o cenu M.Suchopára

28.března 2015 se konal již 46. ročník distančního závodu o cenu J. Ondráka, kterého se zúčastnili níže uvedení závodníci masters. Nejlépe dojela Jitka Mašátová - dcera J. Ondráka, která vyhrála kategorii C v čase 27:28,39 a dále Hana Drdáková vyhrála kategorii E v čase 28:27,51. V mužích masters dojel v kategorii C na 2. místě Jan Uher v čase 29:21,40. V závodě ve čtyřce o cenu M. Suchopára jela i naše posádka v sestavě Pavel Lorenc, Dobromil Nenutil, Josef Prachař a Jan Štancl a umístila se na 1. místě v kategorii E.

Mistrovství ČR na dlouhé trati - Hořín

4.dubna 2015 se konalo Mistrovství ČR na dlouhé trati v Hoříně, kde se jel na 6 km dlouhé trati závod párových čtyřek žen masters. Obě lodě VK Slavia se umístily na prvním místě ve své kategorii. Kategorii E vyhrály Hana Vajnerová, Zdena Norková, Olina Pěkná a Hana Drdáková v čase 24:07,2 a kategorii C vyhrály Hedvika Malečková, Jitka Mašátová, Ivana Varhulíková a Jana Hejduková v čase 24:29,01.

Jarní náborové závody mládeže

Ve dnech 25. a 26. dubna 2015 pořádal VK Bohemians každoročně jarní náborové závody mládeže, kde jsou pro zpestření vypsány i závody pro dříve narozené závodníky masters. Naši závodníci opět zvítězili ve všech závodech. Hana Drdáková vyhrála závod 1x žM kategorii E, dále spolu s Jiřím Knoppem vyhráli mixového 2x kategorii E a Jitka Mašátová s Rosťou Blahoutem vyhráli mixového 2x v kategorii D.

Jarní veslařská regata v Neratovicích

3. května 2015 se zúčastnili naši masters veslaři regaty v Neratovicích, kde pokračovali ve vítězném tažení. Hana Drdáková spolu s Líbou Bruncvíkovou z Litoměřic vyhrály 2x žM kategorii E a Ivana Varhulíková s Jitkou Mašátovou kategorii C. 2xmM vyhráli kategorii E Jiří Knopp s Pepou Šulcem a kategorii F Mirek Peták s Vláďou Burdou z Bohemians. Ve 1xmM vyhrál Jiří knopp kategorri E a Mirek Peták obsadil v kategorii F 3. místo. V závodě 2x mixM vyhráli kategorii E Hana Drdáková s Jiřím Knoppem a kategorii D Jitka Mašátová s Rosťou Blahoutem.

Ústecká zatáčka

Ve dnech 9. a 10. května se konala regata v Ústí nad Labem. Tentokrát vyhráli všichni naši závodníci masters své kategorie, a to 2xmM Jiří Knopp a Josef Šulc kategorii E, 1xžM Jitka Mašátová kategorii C, Hana Drdáková kategorii E, 2xmixM Hana Drdáková s Jiřím Knoppem kategorii E, Jitka Mašátová s Rosťou Blahoutem kategorii D, 4xmixM a 4-mixM kategorii D Hana Drdáková s Jitkou Mašátovou, Jiřím Knoppem a Josefem Šulcem, 2xžM kategorii D Hana Drdáková s Jitkou Mašátovou, 4xmM kategorii C Josef Šulc s Jiřím Knoppem a bratry Vránkovými ze Štětí a 1xmM kategorii E jiří Knopp.

Memoriál Jiřího Vejlupka

Ve dnech 30. a 31. května se konala regata v Lysé nad Labem, kde opět vyhráli všichni naši závodníci své kategorie v níže uvedených závodech:

1x žM - Hana Vajnerová kat. D, Jitka Mašátová kat. C, Hana Drdáková kat. E

2x žM - Hana Vajnerová s Hanou Drdákovou kat. D a Jitka Mašátová s Ivanou Varhulíkovou kat. C

4x žM - Hana Vajnerová, Jitka Mašátová, Hana Drdáková a Ivana Varhulíková kat. D

1x mM - Jiří Knopp - kat. E

2x mM - Jiří Šulc a Jiří Knopp kat. E

4x mM - Jiří Šulc, Jiří Knopp, Jiří Svoboda a Rosťa Blahout kat. E

2x mixM - Jiří Knopp s Hanou Drdákovou kat. E, Rosťa Blahout s Jitkou mašátovou kat. D

4x mixM - Jiří Šulc, Jiří Knopp, Hana Vajnerová a Hana Drdáková kat. E

Vítězné Primátorky

V sobotu 6. června naši závodníci vyhráli s přehledem své závody primátorských osmiveslic. Nejdříve ženy masters ve složení Hedvika Malečková, Zdena Norková, Hana Vajnerová, Ivana Varhulíková, Jitka Mašátová, Hana Drdáková, Olina Pěkná, korm. Eva Maštálková vyhrály kategorii D a později muži masters ve složení Jiří Mak, Pavel Lorenc, Pepa Prachař, Jarda Čermák, Ivo Mařík, Rosťa Balhout, Nikola Geisler, Honza Štancl, korm. Honza Brejcha vyjráli kategorii F.