Photo

Víkendové testování do reprezentace sen A. a B., sportovního centra mládeže do 18ti let a mládeže 18-20let

Poslední listopadový víkend proběhlo testování napříč všemi kategoriemi od 15ti let do seniorů A. Účastnici podstoupili další povinnou část pro výběr do sportovních center a reprezentace. Slavia se účastnila a zastupovala ve všech kategoriích.

Mládež absolvovala test na 6km, na trenažéru s pojízdnými kolejnicemi. Limit pro svůj věk splnili Jan Vacek, Tomáš Zobal, Ruslan Vikol, Jan Chlebovský. Těsně pod limitem byli Sofian Hamidouche, Daniel Nosek a Antonín Švach. Pro zařazení do centra se sčítá test s hradišského šestikiláku absolvovaný v říjnu na skifech. Nyní mají možnost o doplňující test ti, kteří byli tento víkend nemocní a mohou doplnit 14.12. v Olomouci. Kdo bude vybrán do sportovního centra, bude tedy jasné až po olomouckém testování.

O sportovní centrum 18-20let se snaží Adam Kulhánek (kategorie muži lehké váhy) a Filip Zima (muži). Tam probíhá širší spektrum testování: 6km na skifu a 6km na trenažéru. Opakovaně v průběhu zimy. Jde tedy o sledování průběžné výkonnosti. Za muže seniory A se testování účastní Martin Vajner.

Početnou skupinu zastupují slávistické ženy. Máme zde zastoupení jak v kategorii 18-20 tak v ženách seniorkách A, a to i s ohledem na ženy a ženy LV. Ženy opanovaly přední příčky ve všech ženských kategoriích a potvrdily, že kvalita nadále zůstává na Slavii.


zpět