Photo

Veslaři Slavie skvěle zvládli trenažérové MČR

Z 25. mezinárodního mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažéru, které se konalo v neděli 18. 2. 2018 v kongresovém sálu hotelu Clarion v Olomouci, přivezli veslaři VK Slavia Praha 5 titulů, celkem 10 cenných kovů a řadu dalších výborných výsledků.

Na dobré umístění v závěrečném kole ČP v Pardubicích navázala v Olomouci solidním výkonem Eliška ŠVEJDOVÁ, která dosáhla času 7:40,5 a obsadila 7. místo. Potvrdila tak, že je nejlepší 15-ti letou dorostenkou ve startovním poli.

První vítězství pro VK Slavia Praha vybojoval časem 6:31,8 v kategorii dorostenců Jan CHLEBOVSKÝ. Stříbrnou medaili přidal Ruslan VIKOL, který jel jen o 1,3 s pomaleji. Oba tak potvrdili dominanci ze závodů Českého poháru. Finálová jízda měla dlouho poměrně překvapivý průběh, když ještě 800 m před cílem vedl táborský veslař Jan ČÍŽEK s náskokem 20 m. V úplném závěru pak zase mohutně stahoval náskok svého oddílového kolegy Ruslan, k vítězství mu však „půlka lodi“ nakonec chyběla. Solidní umístění vybojovali Antonín ŠVACH (20. místo) a Arsene MOIGNE (32. místo).

Nejlepší juniorkou a vlastně jedinou Slávistkou ve startovním poli byla Natálie CHOUROVÁ. Časem 7:21,9 obsadila 10. místo a zajistila si tím i pozvánku na nadcházející soustředění širšího reprezentačního výběru.

Tréninková skupina Martiny SOUČKOVÉ se blýskla ziskem druhého mistrovského titulu i v kategorii juniorů. Překvapivým vítězem se stal Tomáš ZOBAL, který si časem 6:16,6 vytvořil nový osobní rekord. Porazil oba vítěze pohárových klání z ČVK Praha i ostatní o rok starší závodníky. Vítězství si zajistil především zrychlením v závěrečné čtvrtině závodu. Čtvrté místo bral za čas 6:20,4 další prvoročák Jan VACEK, který se ještě 400 m před cílem držel na špici závodu a k bronzu mu chyběla necelá vteřina. 11. místem potvrdil příslušnost k elitě také Daniel NOSEK a velmi dobrý výsledek (25. místo) vybojoval dále Sofian HAMIDOUCHE. Za výkony na trenažerech si Tomáš, Honza i Dan vysloužili pozvánku na výcvikový tábor širšího reprezentačního výběru. Pro nemoc v závodě bohužel chyběl hlavní favorit - juniorský trenažérový mistr Evropy Gabriel MAHLER z ČVK Praha.

Hodně to zacinkalo mezi lehkovážnými ženami, když se mezi čtyřmi nejlepšími závodnicemi usadily hned 3 Slávistky. Vyhrála Monika NOVÁKOVÁ, rozdílem pouhých dvou desetin vteřiny porazila časem 7:24,4 Karolínu TEIMEROVOU z Uherského Hradiště. Třetí místo brala Zuzana NEČASOVÁ (7:25,4), čtvrtá pak skončila Kristýna NEUHORTOVÁ (7:26,8). V kategorii do 23 let byla Zuzana druhá a Kristýna třetí.

Mezi lehkáči se nejlépe umístili bratři VANČOVÉ, osmý Richard za čas 6:21,3 a 13. Matuš (6:28,4). Vítěz Českého poháru Adam KULHÁNEK zakotvil tentokrát za polovinou startovního pole na 21. místě.

Další zlato přidala v ženách Marie Natalie JURKOVÁ, jež kralovala časem 6:52,0. 7. místo brala za čas 7:05,4 Alena SCHEJBALOVÁ, Kristýna FLEISSNEROVÁ byla za 7:12,1 devátá. Marie Natalie ovládla i kategorii do 23 let, zde obsadila Sofie BLÁHOVÁ 9. pozici, když byla v celkovém pořadí bez rozdílu věku na 16. místě.

V mužích závodili na rozdíl od pohárových kol ve větším počtu členové Dukly Praha. Přesto se mezi sedmičkou nejlepších umístili tři slávisté. Bronz vybojoval časem 5:57,5 Petr OUŘEDNÍČEK, pátý byl za čas 5:59,2 Ondřej HOLLAS a sedmý Václav ZITTA (6:02,5). Na 14. místě skončil Petr PIVKO a 26. Filip ZIMA. Petr PIVKO byl pak v redukovaném pořadí do 23 let na pátém místě, Filip ZIMA 14.

V popisovaných kategoriích získali Slávisté celkem 10 cenných kovů, z čehož byla hned polovina mistrovských titulů. Porazili tak i Duklu Praha, která si odvezla při stejném počtu medailí o jeden titul méně. Po dvou cenných kovech pak získali závodníci SK HAMR, ČVK Praha, Vajgar Jindřichův Hradec a ČVK Pardubice.


Kompletní výsledky
zpět