Photo

Přednáška o stravě s Vítkem Schlesingrem

Ráda bych vám jako trenér mládeže představila projekt, který by se měl zabývat prezentací závodníků v mládežnických kategoriích. Cílem je zviditelnit svěřence veslařské loděnice Slavia. Jsou to kluci a holky, kteří tráví většinu svého volného času na loděnici. Trénink zabírá celé odpoledne po škole, víkendy tráví na závodech a mnoho času v roce jim místo dovolené a zábavy zaberou soustředění a tréninkové srazy. V tomto směru je to trénink a práce se svým skupinovým trenérem. Projekt chce propojit část prezentace dětí a jejich výsledků se vzděláváním v oblasti stravy a obecně výživy sportovce (specifikace na mládež). Chceme předat informace i na poli koučinku a psychologie sportu. Představujeme tedy veřejnosti první část a tou je oblast výživy u sportující mládeže.


Přednáška s Mgr. Vítem Schlesingrem – výživa a mentální příprava sportovce


Dne 19.března proběhla v prostorách loděnice VK Slavia Praha přednáška s magistrem Vítem Schlesingrem. Vít se věnuje propojení stravy, regenerace a mentální přípravy, samozřejmě s ohledem na trénink. On sám spolupracuje se sportovci z různých odvětví, především tedy profesionálními sportovci. Témata, která byla probrána pro kategorie dorost a junioři: správná strava v období dospívání s ohledem na velké zatížení sportovní aktivitou (v tomto věku už má mladý veslař trénink 2-3 hodiny denně), mentální příprava a co jednoduchého pro sebe mohu udělat v této oblasti, regenerace a chladová termogeneze (otužování). Probrali jsme celodenní stravování (jaké druhy potravin, co je vhodné před a po tréninku). Velkým tématem byly suplementy. Zaznělo zde, že je lepší zabývat se prioritně stravou než doplňovat deficit umělými látkami. Ve směru regenerace bylo probráno otužování. Zajímavé bylo rozdělení otužování s účinkem na tělo a účinkem na psychiku. Jak i v tomto směru posunout sebevědomí a aplikovat vše do tréninkového procesu či závodu.


Věřím, že je dobré i v těchto kategoriích a mladém věku sportovce vzdělávat. S ohledem na zatížení, a to nejen sportem, škola, prostředí… je dobré nabídnout cestu lepší regenerace, relaxace. Naučit se o sebe starat, kvalitně se stravovat a předcházet úrazům.


Tento projekt bude dále pokračovat tvorbou webových stránek a těšit se můžete na časosběrná videa. Najděte si svého sportovce a můžete ho na jeho cestě podpořit. Veslování je velmi nákladný sport. Lodní materiál lze přirovnat k nákupu auta. Všichni víme jak málo současná mládež sportuje. Často není problém, že nechce,ale nedostupnost materiálu. Pojďte nás podpořit a pomoct splnit sny. Vše v brzké době na těchto stránkách.


zpět