Photo

Dvě brambory z Mnichova

Juniorský reprezentační tým se jako každý rok vydal otestovat svoji formu do Mnichova. Na zdejší regatě se tak objevili i dva Slávisté. Filip Zima a Adam Kulhánek si svá místa v týmu vybojovali výkony, které předváděli v průběhu celé zimy. Především pak na 6km trati v Hoříně a na kontrolních závodech.

Filip skončil na kontrolkách na druhém místě, které mu zajistilo místo v dvojskifu společně s Gabrielem Mahlerem z ČVK Praha. Kluci se před Mnichovem sjížděli v Praze a také na soustředění v Račicích. Společná dřina se vyplatila. V sobotním závodě suverénně vyhráli rozjížďku o 14s před druhými Němci. Jen výhra znamenala postup do boje o medaile. Ve finále dojeli na čtvrté příčce, když nestačili pouze na dvě domácí posádky a jednu švýcarskou. Od bronzové medaile je dělily přesně dvě sekundy. V konkurenci 38 posádek je však čtvrté místo nádherné. V nedělních dělených závodech kluci vybojovali prvenství ve své rozjížďce. Opět s velkým náskokem před druhou lodí.

Adam Kulhánek usedl do párové čtyřky a z Mnichova si odvezl totožná umístění jako Filip. Sobotní dělený závod se svojí posádkou vyhrál. V neděli Adamova loď svedla tvrdý boj o finále. O druhé postupové místo jeli v těsném finiši Češi a Britové. Nakonec se štěstěna přiklonila na stranu naší posádky, která byla o pouhé 3 setiny sekundy rychlejší. V odpoledním finále A dojela česká párovka na nepopulárním čtvrtém místě za vítěznými Švýcary a dvěma loděmi z Německa. Celkem startovalo čtrnáct párových čtyřek, takže čtvrté místo je skvělé.

Kompletní výsledky jsou k prohlédnutí zde.


zpět