Photo

Mistryně Evropy!

Po dlouhých 56 letech se Mistrovství Evropy opět konalo v Česku. Tentokrát však ne na Vltavě, ale v Labe Aréně v Račicích. Nové tribuny se zaplnily skvělými diváky, kteří hnali své hrdiny do cíle. V neděli nebylo v Račicích volného místa a všichni kdo přijeli, odjížděli domů nadšení.

Ke skvělým zážitkům obrovskou měrou přispěly i veslařky Slavie a Honzík Hájek. I díky nim Česká republika skončila společně s Německem třetí v pořadí národů. Maximálním způsobem využily domácího prostředí Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou na dvojskifu. Do závodu nastoupily jako obhájkyně bronzu z loňského ME. Děvčata však předčila všechna očekávání a dosáhla na životní výsledek. V páteční rozjížďce ještě nezářily naplno a za vítěznými Italkami zaostaly o necelé 4s. Sobotní opravnou jízdou však holky prošly naprosto bravurně a od prvních metrů si jely pro postup do finále. To nejlepší si však Kristýna s Léňou schovaly na neděli. Boj o medaile začaly s rozvahou a prvních 500m projely na 3. místě. V polovině trati se již posunuly o pozici vpřed a druhý kilometr zvládly fantasticky. Před bouřící tribuny přijely s náskokem jedné lodě, který s přehledem udržely až do cíle a doveslovaly si pro titul Mistryň Evropy! Jak jim napsal jeden jejich obdivovatel, bohužel sice neobhájily bronzové medaile, ale ty zlaté, které jim předala Lenky sestra Jitka, jsou snad dostatečnou náplastí :)

O druhou medailovou stopu se postaral Jan Hájek. Honza je sice již pár roků členem Dukly, veslovat však začal ve Slavii. Na ME startoval v posádce lehké čtyřky bez kormidelníka. Vzhledem k nižší účasti se jeho loď dostala do finále bez předchozích rozjížděk a v bitvě o medaile obsadila skvělé třetí místo.

Nesmíme však zapomenout ani na další slečny ze Slavie, které se utkaly s evropskou špičkou. Na skifu vybojovala Lucka Žabová 11. místo. Stejně se dařilo dvojskifu lehkých vah Zuzana Nečasová - Kristýna Neuhortová. Na dvanácté příčce dokončila závod skifařka lehkých vah Monika Nováková, která poprvé startovala na velké akci ve skifu.


zpět